Okresowe szkolenia BHP

Po co są okresowe szkolenia BHP? 

Szkolenie okresowe BHP są po to żeby móc przekazać pracownikom najnowsze zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. Działania prewencyjne się nie zmieniają, jednakże co jakiś czas technologia zadziwia nas kolejnymi nowinkami technicznymi co sprawia, że powinno się opracować kolejne metody prewencyjne, powinno się uświadamiać pracowników, że chociaż praca jest taka sam to natomiast w większości wypadków zagrożeń przybywa. Oprócz tego warto sobie przypomnieć co jakiś czas wszelkie aktualne zasady BHP.

Co jaki okres czasu?
Otóż okresowe szkolenia BHP Strzelce Opolskie są przeprowadzane różnie w zależności od dziedziny i branży w której aktualnie pracujemy, odbywają się co parę lat.

Dla ludzi zatrudnionych na stanowiskach robotniczych częstokroć jest to okres nie dłuższy niż trzy lata . W sytuacji stanowisk szczególnie niebezpiecznych przewodnik taki powinno przeprowadzać co najmniej jeden raz w roku. W wypadku kierownictwa, osób nadzorujących, pracodawców oraz dodatkowo osób odpowiedzialnych za konstrukcję maszyn i urządzeń szkolenie przeprowadzone powinno być przynajmniej raz na 5 lat. O wiele rzadziej może się odbywać kurs okresowy BHP dla osób zatrudnionych na stanowiskach biurowych czyli nierobotniczych, czyli raz na 6 lat. Częstotliwość , a ponadto formę szkolenia ustala w znaczącej liczbie przypadków pracodawca wraz z pracownikami. Kilka zależy od typu wykonywanej pracy , a ponadto warunków, w jakich się ją odbywa. Pracodawca ma możliwość organizacji szkoleń ile zechce, jednak nie rzadziej niż jest to zawarte w przepisach.

Gdzie odbywają się szkolenia?
Kursy przeprowadza nasza firma, jest to zespół fachowców, którzy na bieżąco śledzą tematykę i stale się dokształcają, co z klei przekłada się na najświeższe dane i doskonale dobrany program nauczania.

Kursy te trwają parę godzin i w ciągu tego czasu poruszane są najistotniejsze zagadnienia, przytaczane najróżniejsze przykłady, na których najłatwiej jest zapamiętać istotę kłopotu. Częstokroć możemy się spotkać z wykładami, gdzie włączony jest tylko film instruktażowy, w praktyce bez jakichkolwiek wyjaśnień ze strony instruktora. Nasza firma działa na innych zasadach, nasz program zawiera zarówno filmy i fotografię jak i objaśnienia ze strony instruktora, co w większości sytuacji przekłada się na lepsze wyniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code